Hasiči zlikvidovali požár haly ve sběrném dvoře v Lomnici nad Popelkou, na místě zasahovala chemická jednotka

V Lomnici nad Popelkou hořela plechová hala s ropnými látkami v areálu sběrného dvora. Zasahovali tam desítky profesionálních i dobrovolných hasičů. Hasiči zatím nehlásí žádné zraněné nebo pohřešované lidi. Obyvatelé Lomnice by ale měli co nejméně větrat a omezit pohyb venku. Na místě je také chemická jednotka, která měří škodliviny ve vzduchu.

Lomnice nad Popelkou (Aktualizováno: 7:30 18. 9. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotografie pořízená Lukášem Kolocem nedaleko místa požáru. | Foto: Lukáš Koloc | Zdroj: Facebook

Hasičům se v neděli večer kolem 21.45 podařilo požár lokalizovat a zabránit tak jeho dalšímu šíření. Plameny tak mají hasiči pod kontrolou, přesto však pokračuje hasení vodou a pěnidlem.

„Podle zpráv záchranného sboru je vše v pořádku, obyvatelé se nemusí obávat. Na soudy brzo, je to na hasičích, zatím nelze spekulovat. Jedna hala v areálu kompletně vyhořela, ale všechny složky integrovaného systému svou práci zvládly,“ řekl ve vysílání Radiožurnálu nezávislý starosta Lomnice nad Popelkou Josef Šimek.

„Čekáme na další informace, jezdí tady kolem nás technika, zatím nic bližšího nevíme. Informovali jsme ještě sousední obec Novou Ves, která je přímo zasažena kouřem,“ popisoval starosta v noci. 

Na místě byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. V areálu zasahovalo 15 jednotek požární ochrany a 19 cisteren, uvedl to server Požáry.cz.

Kateřina Součková, rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme