Hasiči musejí znovu likvidovat požár nelegálního německého odpadu

V Dolní Řasnici na Liberecku znovu vzplála nelegální skládka německého odpadu. Oheň tentokrát vypukl v objektu, sousedícím se zničenou budovou, kde ještě zůstaly balíky slisovaného textilu a plastů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár v Dolní Řasnici | Zdroj: ČTK

Balíky odpadu textilu a plastů ještě doutnají, ale už nehoří. Hasiči nyní dokončují hasební práce. Nakladač rozhrnul doutnající hromady odpadu. Ty se teď kvůli rychlejšímu hašení prolévají vodou. Hasiči museli zasahovat v dýchacích přístrojích, protože požár doprovázel hustý toxický dým. Naštěstí ho vítr rozptýlil mimo vesnici a nyní ze skládky stoupá jen lehký kouř.

Jak řekl starosta Dolní Řasnice Robert Wildner, policie případ šetří podobně jako letos v květnu, podezřívá neznámého pachatele ze žhářství. Zatím ale nikoho neusvědčila. Obec Dolní Řasnice se podle starosty Wildnera už delší dobu marně snaží, aby trosky bývalého areálu Zemědělského nákupu a zásobování zmizely. Budovy ale patří soukromému vlastníkovi.

Vlastník objektu, na němž byl uskladněn nelegální německý odpad, měl vyklidit budovy do konce roku. Rozhodnutí ale nenabylo právní moci, protože si majitel nepřebíral úřední obsílky.

Ivana Bernáthová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme