Hasiči na Uherskohradišťsku bojují s mohutným požárem pneumatik

Deset jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů bojuje s požárem pneumatik na Uherskohradišťsku. Oheň se rozhořel půl hodiny před polednem v skladu pneumatik v objektu bývalého kravína mezi obcemi Bojkovice a Přečkovice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasiči | Foto: Jan Rosenauer

Požár způsobili dva dělníci, kteří plamenem hořáku spalovali železné konstrukce bývalých silážních jam. Od jiskry začaly hořet pneumatiky na ploše deset krát padesát metrů. Hasiči museli vyhlásit druhý stupeň požární pohotovosti. Podrobnosti doplňuje mluvčí zlínských hasičů Ivo Mitáček:

"Na místě bylo zjištěno, že došlo k požáru skladu pneumatik, který je v betonových kójích silážních jam. Ostatní kóje jsou od sebe odděleny asi čtyřmetrovou betonovou stěnou. Rozšíření požáru tak na další sklady pneumatik v tuto chvíli nehrozí. Hasiči se snaží zabránit právě tomu rozšiřování požáru několika proudy vody. Čekáme až se postupně jednotky sjedou na místo a pokusíme se frontálním útokem plameny srazit," uvedl Mitáček.

Plameny šlehají do výšky šesti metrů a z požáru stoupá obrovský mrak černého dýmu. Hasiči už přes starosty okolních obcí varovali obyvatele, aby se pokud možno vyhnuli vdechování kouře a chránili před zplodinami děti a seniory.

Petr Medek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme