Hasiči na Vysočině řešili desítky popadaných stromů, některé i na kolejích. Platí výstraha před větrem

Kvůli větrnému počasí museli hasiči z Vysočiny od 11.00 do podvečera zasahovat u šesti desítek událostí, nejčastěji odklízeli popadané stromy a větve ze silnic. Podle údajů, které zveřejnili na krajském webu, vyjížděli hlavně na Žďársko a Havlíčkobrodsko. Stromy v některých místech spadly i na železnici, na víc než hodinu kvůli tomu nejezdily vlaky mezi Studencem a Budišovem na Třebíčsku. Uvedly to České dráhy.

Jihlava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči zasahují v Ústeckém kraji kvůli silnému většu

Kvůli větrnému počasí museli hasiči z Vysočiny od 11.00 do podvečera zasahovat u šesti desítek událostí (ilustrační foto) | Zdroj: HZS Ústeckého kraje

Výstraha před větrem s nízkým stupněm nebezpečí platí pro východní polovinu Česka do středečního večera.

Meteorologové rozšířili výstrahu před větrem na většinu Moravy. Lidé by měli být venku opatrní

Číst článek

Na trati mezi Studencem a Budišovem zastavil vlak před spadlým stromem před 17.30, jezdily tam náhradní autobusy. Provoz vlaků byl obnovený okolo 19.00.

Na Žďársku hasiči odklízeli stromy na třech desítkách míst. Odstraňovali také uvolněný plech na střeše v Mitrově, další plech zajišťovali na střeše rodinného domu ve Svratce. Na Havlíčkobrodsku měli podle webu téměř dvě desítky výjezdů.

Na několika místech na Vysočině dnes odpoledne meteorologové naměřili vítr o rychlosti přes 70 kilometrů v hodině. V Přibyslavi na Havlíčkobrodsku to bylo 72 kilometrů v hodině, v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku skoro 76. Ve Svratouchu, který leží za hranicí Vysočiny v Pardubickém kraji, přesáhla rychlost větru hodinu po poledni v nárazech 90 kilometrů v hodině.

Podle předpovědi meteorologů by dnes mohl vítr ve vyšších polohách Vysočiny v nárazech dosáhnout rychlosti 90 kilometrů v hodině, ve středu bude foukat o něco méně, v nárazech až 85 kilometrů v hodině.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme