Projíždějící muži zachránili řidiče z hořícího auta. ‚Nemáme klobouk, smekáme tak přilbu,‘ chválí hasiči

Ve středu v podvečer řešili pardubičtí hasiči nehodu a následný požár auta na Orlickoústecku. Řidiče však z plamenů ještě před jejich příjezdem vyprostili muži, kteří okolo místa nehody právě projížděli. „Klobouk nemáme, smekáme alespoň přilbu,“ vzkázali hasiči z Pardubického kraje.

Nepomuk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní nehoda se stala u obce Nepomuky na Orlickoústecku | Zdroj: HZS Pardubického kraje

Havárie se stala na silnici u obce Nepomuky. „Auto skončilo po nehodě na střeše a začalo hořet,“ uvedl na twitteru Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje.

Ještě než se však na místo záchranáři dostali, zraněnému řidiči pomohl s pomocí dalšího člověka muž, který kolem nehody právě projížděl a ihned zastavil. „Duchapřítomný muž ani vteřinu nezaváhal a zachránil uvězněného řidiče z hořícího vozu,“ dodávají pardubičtí hasiči. Řidič po následně převezen vrtulníkem do nemocnice.

„Lze vyvodit, že pacient svůj zdravotní stav přežije, nedokážu říct, co se vyvine v nemocnici po dalším šetření, ale my jsme ho předávali stabilního a při vědomí,“ řekl serveru iDNES.cz mluvčí pardubické záchranné služby Aleš Malý.

Jak uvedla pro server iROZHLAS.cz mluvčí Pardubických hasičů Vendula Horáková, ředitelství také nominuje oba muže na ocenění. „Určitě chceme oba muže navrhnout na cenu pana Velíška, případně na Zlatý záchranářský kříž nebo medaili našeho krajského ředitele. Stále je velmi brzy, budeme o tom ještě jednat,“ dodala Horáková.

tzr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme