Hasiče v Plzeňském kraji zaměstnávaly následky prudkých dešťů, přípsali si už stovku výjezdů

Hasiči v Plzeňském kraji na několika místech zasahovali po vydatných deštích, podle posledních informací evidují již 100 případů, ke kterým museli vyjíždět. Odčerpávají vodu a odstraňují popadané stromy. Nejvíc výjezdů mají na Klatovsku, ale také například v Plzni.

Plzeň (Aktualizováno: 8:14 18. 8. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zatímco dopoledne hasiči na několika místech ve vedru likvidovali nebezpečný hmyz, navečer je začaly zaměstnávat následky počasí. Ilustrační foto | Foto: Petr Poncar | Zdroj: HZS Plzeňského kraje

V ulici Na Koreji v Plzni - Liticích a v Neznašovech se na soukromé pozemky dostala naplavená voda z polí, řekl novinářům mluvčí krajských hasičů Petr Poncar. Kvůli vodě jsou neprůjezdné silnice v Plzni od okružní křižovatky u Makra ve směru na Křimice a silnice první třídy I/27 v obci Borovy na Klatovsku, doplnila policejní mluvčí Dana Ladmanová.

„Přímo v Plzni ulice Regenburská směrem ke křižovatce Chebské je celý úsek uzavřen, dále ulice Folmavská k Doudlevcům, a v Račicích je sesuv svahu, zde zasahují také hasiči a policisté,“ uvedla pro Radiožurnál Ladmanová před 20. hodinou.

Celkově od 16.30 do 23.00 vyjížděli hasiči v Plzni  k řešení následků dešťů v 59 případech, z toho sedmkrát odstraňovali popadané stromy, ve zbývajících případech odčerpávali vodu ze sklepů, domů, lagun nebo odstraňovali nánosy bahna z komunikací. 

Meteorologové varují před bouřkami a krupobitím. Výstraha nově platí i pro většinu Moravy a Slezska

Číst článek

Například v Borovech na Klatovsku musela policie večer kvůli půl metru vody na vozovce zastavit provoz na silnici první třídy I/27. Hasiči v obci mimo jiné čerpali vodu i z místní kaple.

Zatímco dopoledne hasiči na několika místech ve vedru likvidovali nebezpečný hmyz, navečer je začaly zaměstnávat následky počasí. V Neznašovech, kde zakalená voda stála na silnicích, hasiči čistili kanálové propusti. Odčerpávali vodu také nedaleko Běšin u Šáleného mlýna, kde voda zatékala na čerpací stanici a komunikaci. Před Radobyčicemi u Plzně se po dešti začal rozlévat malý rybníček při ulici K Doudlevcům. Další zásahy měli hasiči v Bolešinech a v Běšinech na Klatovsku, řekl Poncar.

Podle webu Českého hydrometeorologického ústavu postihly pondělí odpolední deště nejvíce Šumavu na Klatovsku. Na Hojsově stráži napršelo odpoledne celkem 40,6 milimetru vody, v Prášilech 36,6, v Čachrově 33,9 milimetru, v Kašperských Horách 17,8 milimetru. Ve Staňkově na Domažlicku napršelo 18,8 milimetru a v Plzni - Mikulce 13,3 milimetru srážek.

ČTK, tch, lum Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme