Vláda posílila rozpočet ministerstva vnitra a schválila odměny pro policisty, hasiče, celníky a vojáky

Vláda v pondělí schválila celkovou výši odměn pro vojáky, celníky, policisty a hasiče, kteří pomáhají se zvládnutím epidemie koronaviru. Na služební platy vojáků z povolání uvolní 35,6 milionu korun. Na platy příslušníků Celní správy má jít 44,2 milionu korun navíc. Na platy policistů získá ministerstvo vnitra 783,9 milionu korun a na platy hasičů 99,76 milionu korun informoval o tom tiskový odbor Strakovy akademie .

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči, zásah hasičů, plošina (ilustrační foto)

Hasičský záchranný sbor ČR při zásahu. (Ilustrační foto) | Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) okomentoval výsledek jednání vlády na twitteru, uvedl, že je s navýšením rozpočtu ministerstva vnitra spokojený.

Epidemie covid-19 nerespektuje pracovní dobu ani nárok na odpočinek. Tzn. vyšší náklady na platy, pohotovosti, přesčasy a v neposlední řadě i na odměny v @Policie ČR i @Hasičský záchranný sbor ČR. Jsem rád, že vláda posílila rozpočet @Ministerstvo vnitra o 1,2 mld. Kč.

19:41 – 27. 04. 2020

13 285

Celkově byl podle Hamáčka rozpočet vnitra posílen o 1,2 miliardy korun. Rozdíl oproti součtu peněz pro policisty a hasiče plyne podle rozhodnutí vlády ze zahrnutí souvisejících výdajů. Stejně tak na platy vojáků poputuje z rozpočtové rezervy celkem 48,3 milionu korun. Až ve čtvrtek chce vláda rozhodnout o odměnách pro pracovníky v sociálních službách.

Koronavirus v Česku

V Česku výrazně přibývá vyléčených z nemoci covid-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru. Od pondělního rána se jejich počet zvýšil o 271 na 2826. Úmrtí v pondělí kolem 17.30 bylo 222, o jedno víc než ráno. Počet případů nákazy za pondělí zatím stoupl o 27 na 7431. Díky nárůstu počtu vyléčených kleslo množství aktuálně nemocných pod 4500, je jich 4383. První tři případy nemoci covid-19 byly v Česku zjištěny 1. března, první úmrtí je z 22. března. Model zdravotnických statistiků předpokládá, že koncem tohoto týdne bude v zemi dohromady asi 7800 případů covid-19.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme