Vláda posílila rozpočet ministerstva vnitra a schválila odměny pro policisty, hasiče, celníky a vojáky

Vláda v pondělí schválila celkovou výši odměn pro vojáky, celníky, policisty a hasiče, kteří pomáhají se zvládnutím epidemie koronaviru. Na služební platy vojáků z povolání uvolní 35,6 milionu korun. Na platy příslušníků Celní správy má jít 44,2 milionu korun navíc. Na platy policistů získá ministerstvo vnitra 783,9 milionu korun a na platy hasičů 99,76 milionu korun informoval o tom tiskový odbor Strakovy akademie .

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasičský záchranný sbor ČR při zásahu. (Ilustrační foto) | Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) okomentoval výsledek jednání vlády na twitteru, uvedl, že je s navýšením rozpočtu ministerstva vnitra spokojený.

Epidemie covid-19 nerespektuje pracovní dobu ani nárok na odpočinek. Tzn. vyšší náklady na platy, pohotovosti, přesčasy a v neposlední řadě i na odměny v @Policie ČR i @Hasičský záchranný sbor ČR. Jsem rád, že vláda posílila rozpočet @Ministerstvo vnitra o 1,2 mld. Kč.

19:41 – 27. 04. 2020

13 286

Celkově byl podle Hamáčka rozpočet vnitra posílen o 1,2 miliardy korun. Rozdíl oproti součtu peněz pro policisty a hasiče plyne podle rozhodnutí vlády ze zahrnutí souvisejících výdajů. Stejně tak na platy vojáků poputuje z rozpočtové rezervy celkem 48,3 milionu korun. Až ve čtvrtek chce vláda rozhodnout o odměnách pro pracovníky v sociálních službách.

Koronavirus v Česku

V Česku výrazně přibývá vyléčených z nemoci covid-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru. Od pondělního rána se jejich počet zvýšil o 271 na 2826. Úmrtí v pondělí kolem 17.30 bylo 222, o jedno víc než ráno. Počet případů nákazy za pondělí zatím stoupl o 27 na 7431. Díky nárůstu počtu vyléčených kleslo množství aktuálně nemocných pod 4500, je jich 4383. První tři případy nemoci covid-19 byly v Česku zjištěny 1. března, první úmrtí je z 22. března. Model zdravotnických statistiků předpokládá, že koncem tohoto týdne bude v zemi dohromady asi 7800 případů covid-19.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme