Hasiči pomáhají i svým záplavami postiženým kolegům

Odborový svaz hasičů uvolnil na pomoc svým členům, příslušníkům Hasičského záchranného sboru České republiky postiženým srpnovými povodněmi půl milionu korun z rezervního fondu. Jde o peníze, které jsou určeny těm, kteří šli sami jako první zachraňovat spoluobčany a jejich majetky, přičemž doma mezitím při stejné katastrofě přišli sami o majetek či jeho podstatnou část.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Oberreiter | Foto: Josef Krám

K tomu uvedl místopředseda Odborového svazu hasičů Zdeněk Oberreiter, že letos bude takto poškozených kolem 50. "Odborový svaz hasičů vyhlásil v roce 1997, kdy byla povodeň, sbírku, která vynesla kolem dvou milionů korun, a stejně dobré zkušenosti máme z ledna letošního roku, kdy na konto sbírky došlo 1 milion 800 tisíc korun, když v Brně zemřeli dva zasahující hasiči."

"Proto i teď jsme vyhlásili sbírku s číslem účtu 2000209399/0800, variabilní symbol 2002; začínají na něj už chodit první dary od základních organizací, teď (28. 8.) tam je 800 tisíc korun. Pro představu - předběžná zpráva uvádí, že jen z okresu Mělník mají hasiči dva totálně zničené domky, jeden byt 3+1, 5 garáží a 7 sklepů," dodal Zdeněk Oberreiter.

Milan Kopp, Josef Krám Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme