Hasiči dohašují požár mezi Lovosicemi a Ústím nad Labem. V akci je opět i policejní vrtulník

Menší ohniska ve čtvrtek od rána dohašují hasiči po rozsáhlém požáru, který ve středu vypukl podél železničního koridoru do Německa mezi Lovosicemi a Ústí nad Labem. Ohniska jsou v příkrých a nepřístupných svazích, řekl operační důstojník hasičů v Ústeckém kraji.

Malé Žernoseky (Litoměřicko) (Aktualizováno: 10:19 5. 7. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár kolem železničního koridoru do Německa mezi Lovosicemi a Ústím nad Labem | Foto: Vojtěch Hájek | Zdroj: ČTK

Podle hasičů se těmito místy nedá ani projít. „Technikou se do příkrých strání nedostaneme. Opět proto bude létat vrtulník,“ uvedl operační důstojník hasičů.

Požár mezi Ústím a Lovosicemi je pod kontrolou, provoz na silnici i trati se podařilo obnovit

Číst článek

Hasiči zasahují hlavně v okolí obce Litochovice. Dohašování požáru provoz na silnici ani na železničním koridoru zřejmě neovlivní.

Hořet začalo ve středu dopoledne, oheň se vznítil pravděpodobně od jiskry od kolejového vozidla. Železniční koridor byl kvůli požáru uzavřený 12 hodin a nemohla jezdit ani auta po silnici. Evakuace lidí nebyla nutná a nikdo nebyl zraněn.

Pod kontrolu dostali hasiči požár ve středu večer. Provoz na silnici mezi oběma městy obnovila policie ve středu před 21.00 a kolem 22.30 také provoz po železničním koridoru.

Hasiči dohašují požár mezi Lovosicemi a Ústím nad Labem | Foto: Jan Bachorík | Zdroj: Český rozhlas

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme