Na Přerovsku hořela skládka s nebezpečným odpadem. Hasiči povolali i vrtulník s bambivakem

Hasiči v sobotu celé odpoledne likvidovali požár skládky s nebezpečným odpadem v Hradčanech na Přerovsku. Před 20.00, asi po sedmi hodinách zásahu, měli požár pod kontrolou. Požár se nešíří, je hlášena lokalizace, řekla mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Aktualizováno Přerov (Aktualizováno: 7:17 4. 6. 2023) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči zasahovali u požáru skládky s nebezpečným odpadem

Hasiči zasahovali u požáru skládky s nebezpečným odpadem | Zdroj: Hasiči Olomouc

Na místě zasahovalo 16 jednotek hasičů, hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř. Nasazen byl i vrtulník s bambivakem. Hasiči také používali pěnu, aby požár dostali pod kontrolu a snížili kouř a zplodiny hoření.

Hasiči na místě v sobotu pracovali, dokud bylo světlo. „Požářiště se bude rozhrabávat těžkou technikou,“ popsala mluvčí. Následně byl noční režim, na místě byla jednotka profesionálních hasičů a tři až čtyři jednotky dobrovolných hasičů. V neděli ráno se má postupovat podle aktuální situace.

Po vypuknutí požáru hasiči informovali starosty okolních obcí s doporučením, aby lidé nevětrali. Na místo přijela i hasičská chemická laboratoř z Frenštátu pod Radhoštěm a měřila koncentraci zplodin v ovzduší u skládky i v okolních obcích. „Žádné limity překročeny nebyly,“ uvedla mluvčí.

Likvidace požáru byla podle mluvčí velmi fyzicky náročná, v těžce přístupném terénu pracovalo 80 hasičů. Plocha zasažená požárem byla asi 80 krát 30 metrů, na výšku šlo o až deset metrů, zásah komplikoval silný vítr. Nasazené byly velkoobjemové cisterny. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích, spotřeba vody byla velká.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme