Na Štědrý den zasahovali hasiči u 46 požárů. Zraněných je sedm lidí, předběžná škoda 30 milionů

Hasiči v Česku na Štědrý den zasahovali u 46 požárů, stejně jako loni. Nikdo při nich nezemřel, sedm lidí se zranilo. Předběžná škoda je 30,4 milionu korun. Z toho většina připadá na požár zemědělské haly se senem a stroji Klášterci u Vimperku, který podle odhadů způsobil škodu 25 milionů korun.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vánoce, ilustrační foto

Hasiči vyčíslili předběžnou škodu za požáry na Štědrý den na 30,4 milionů korun | Foto: René Volfík | Zdroj: iRozhlas

Nejvíce požárů bylo v sobotu v Praze, hasiči jich tam zaznamenali sedm. Pouze jeden ale přímo souvisel s Vánocemi. Vyplývá to z informací na webu Hasičského záchranného sboru ČR (HZS ČR).

V Praze a Karlových Varech zasahovali hasiči u hořících vánočních stromků

Číst článek

Večer hořel v rodinném domě v Božejovické ulici vánoční strom. Příčinou byla neopatrnost při používání prskavky. „Plameny zničily stromek, podlahu, část okenního rámu a vánoční dárky. Zplodiny hoření poškodily malbu stěn a stropu v obývacím pokoji domu,“ sdělil mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Škoda je několik set tisíc Kč. Čtyři lidi museli ošetřit záchranáři.

Ve Středočeském kraji bylo požárů šest, v jižních Čechách pět, v Ústeckém kraji a na Vysočině shodně čtyři. Naopak ve Zlínském kraji hořelo pouze jednou. Požár v bytovém domě v Jablůnce na Vsetínsku podle předběžných odhadů způsobil škodu za jeden milion korun. Nikdo při něm neutrpěl zranění.

Podle škody největší požár byl v Klášterci u Vimperku v Jihočeském kraji. Sklad se senem a stroji tam začal hořet odpoledne. Vzhledem k rozsahu platil druhý ze čtyř stupňů požárního poplachu. Večer už byl požár pod kontrolou a dál se nešířil. Příčina jeho vzniku zatím stanovená nebyla.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme