V pražských Horních Počernicích zachvátil požár sklad s chemickými prostředky. Tlakové lahve hasiči vynesli

V pražských Horních Počernicích ve čtvrtek odpoledne zachvátil požár sklad, ve kterém se nacházely chemické prostředky na čištění. Uvnitř haly v průmyslovém areálu v ulici Jiřího ze Vtelna byly i tlakové lahve. Požár se podařilo dostat zcela pod kontrolou a nikomu se nic nestalo.

Praha (Aktualizováno: 21:30 13. 12. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči objekt evakuovali, nikdo nebyl zraněn. Do okolí neuniklo větší množství škodlivých látek, řekli představitelé hasičů, záchranné služby a radnice.

„Plameny zasáhly prostor na ploše 50 x 20 metrů, částečně se rozšířily i na další dvě budovy. Hasiči zamezili šíření požáru po 40 minutách. V hale byly tlakové lahve, kvůli hrozícímu nebezpečí tak jednotky do haly vstoupily až po lokalizaci požáru,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Původně hasiči informovali, že se jednalo o sklad pyrotechniky. „Podrobným průzkumem v hale bylo zjištěno, že se nejednalo o pyrotechniku ale chemické prostředky na čištění. V objektu bylo 16 tlakových láhví, které jsme vynesli a ochlazovali. Požár zasáhl část dalších dvou hal,“ uvedli hasiči na twitteru.

Na místě byli také zdravotníci, ale podle mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jany Poštové nemuseli nikoho ošetřovat. Také radnice nemusela přijmout žádná mimořádná opatření. „Monitoring ovzduší je v pořádku, k ohrožení občanů nedochází. Samozřejmě to budeme nadále sledovat,“ řekla starostka Horních Počernic Alena Štrobová.

Sklad, kde hořelo, je podle starostky v areálu soukromého majitele. Radnice se bude zajímat o to, kdo sklad vlastní a jaká tam byla bezpečnostní opatření, dodala.

Další šetření

K požáru hasiči vyjeli krátce před 15:00 a podle jejich mluvčího Martina Kavky k ohni zamířilo několik hasičských jednotek. O necelé dvě hodiny později hasiči informovali, že se požár podařilo dostat úplně pod kontrolu a část jednotek začala místo opouštět.

„Zásah pokračoval ještě po 19. hodině. Příčina a rozsah škod je předmětem dalšího šetření,“ uvedl mluvčí Kavka.

Jedná se o požár pyrotechniky, uvnitř se nacházejí tl. lahve. Probíhá evakuace haly. Byl vyhlášen druhy stupeň poplachu.

14:56 – 13. 12. 2018

13

Rozsáhlý požár pražští hasiči likvidovali i minulé úterý, kdy se oheň vzňal ve skladu obuvi a oblečení v Písnici. Požár uhasili po zhruba 23 hodinách a škodu předběžně vyčíslili na deset milionů korun. Příčinu ohně zatím nezjistili.

och, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme