Prevence kvůli polskému neštěstí. Pražští hasiči budou kontrolovat provozovny únikových her

Pražští hasiči na základě neštěstí v Polsku chystají namátkové kontroly desítek provozoven únikových her. Minulý týden při požáru centra pro únikové hry v Koszalinu zemřelo pět dívek. Následné inspekce v Polsku ukázaly, že většina zkontrolovaných provozoven předpisy nesplňuje. Prohlídky budou podle pražských hasičů stejně přísné jako při kolaudaci provozoven.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražští hasiči budou desítky místností pro únikové hry pro kontrolu vybírat namátkově (ilustrační foto) | Foto: Jan Kostík | Zdroj: HZS hlavního města Prahy

„Vezmeme si požární bezpečnostní řešení, které bylo námi schváleno, a zkontrolujeme, zda se v dané provozovně i po nějakém čase opravdu dodržuje. Projdeme veškerá protipožární zabezpečení, únikové cesty a tak podobně, všechno tohle se kontroluje,“ popisuje pro Radiožurnál mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

„Není to tak, že bychom se zaměřili třeba jen na hasicí přístroje, vždy se v daném objektu zaměříme komplexně na požární ochranu,“ dodává Kavka.

Podle výsledků namátkových kontrol se preventisté rozhodnou, jestli nebude nutné podobné provozovny zkontrolovat plošně. Pražští hasiči budou desítky místností pro únikové hry kontrolovat v celém prvním čtvrtletí letošního roku až do března. Vybírat je budou namátkově.

Veronika Šírová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme