Pražští hasiči i potápěči marně pátrali po dělníkovi, který spadl do kanalizační vpusti

Pražští hasiči a potápěči prohledávali během pondělního odpoledne kanalizační systém v Praze. Do šestimetrové vpusti zde totiž spadl jeden dělník. Vyjma Patočkovy ulice, kde k události došlo, hasiči prohlédli všechny kanalizační prostory směrem k dejvické čističce. Muže však nenalezli. V hledání již pokračuje pouze poříční policie, která pátrá ve Vltavě.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 17:40 29. 4. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči prohlédávají kanalizaci v okolí Dejvic. | Zdroj: Twitter Hasiči Praha

„Dostali jsme hlášení, že v Patočkově ulici spadl dělník do kanalizační vpusti. Na místo jsme vyslali tři jednotky hasičů včetně potápěčů a lezců,“ popsal pondělní nehodu serveru iROZHLAS.cz mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Ve spolupráci s pracovníky Vodovodů a kanalizací provádíme systematický průzkum kanalizace. Na případ jsou nasazeny tři jednotky hasičů včetně potápečů. Spolupracujeme s @Policie ČR a @ZZS HMP

11:50 – 29. 04. 2019

5

Hasiči spolu s pracovníky pražských vodovodů a kanalizací vytipovali místa, kde by se mohl pohřešovaný dělník v kanalizaci zachytit. V těchto lokalitách podle Kavky potápěči a lezci vstupovali do podzemních prostor.

Záchranné práce komplikoval i déšť, kdy bylo v kanalizačním systému více vody než obvykle. „Je tam silnější proud, stísněný prostor,“ popsal  během zásahu Kavka.

Kolem 15. hodiny byl však zásah ukončen, jelikož se muže nepodařilo vypátrat. V hledání již pokračuje pouze poříční oddělení policie, které monitoruje Vltavu.

Muži se po pádu snažil pomoci druhý dělník – bohužel neúspěšně. Sám byl následně s oděrkami a mírným podchlazením odvezen do Ústřední vojenské nemocnice.

Prvotní informace v pondělí hovořily o dělníkovi, který pracoval na rekonstrukci hotelu Pyramida. Ředitel Hotelu Pyramida Matěj Vyskočil ale odmítl, že událost souvisela s hotelem.

Práce, při kterých spadl dělník do kanalizační výpusti v pondělí v dopoledních hodinách na Praze 6, nemá žádnou souvislost s hotelem Pyramida. Nestalo se tak v areálu hotelu ani v souvislosti s jakýmikoli pracemi v hotelu, napsal Vyskočil.

K podobnému případu byli potápěči pražských hasičů přivolání také loni. Po dobu několika dní prohledávali podzemí Motolského potoka, kam přívalový déšť smetl hledače takzvaných kešek.

Daniel Platil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme