Hasiči se loučili s kolegou Gargulou

Asi 500 hasičů a známých se dnes přišlo rozloučit v Moutnicích na Brněnsku s hasičem Jaroslavem Gargulou. Ten zahynul minulé úterý s kolegou Davidem Kožuským při požáru brněnského kasina, když se snažili zachránit krupiéra. Do Moutnic přijel i ministr vnitra Stanislav Gross, který se zúčastnil také včerejšího rozloučení s Davidem Kožuským.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasič u požáru | Foto: Otto Ballon Mierny

Pohřbu Jaroslava Garguly se zúčastnily dvě stovky jeho brněnských kolegů, padesát hasičů z Bratislavy a dobrovolní hasiči z Moutnic a okolí. Podle Františka Vymazala - starosty Moutnic - se tragédie dotkla celé obce. "Ze začátku nikdo nevěřil, že to je vůbec pravda, pak to na všech leželo jako temná mlha, pozvolna se život vrací do normálních kolejí." Dnešní pohřeb organizovali dobrovolní hasiči z okolních obcí. Kvůli tragédii zrušili také tradiční hasičské plesy. Jak dnes uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Hajt, příčiny smrti Jaroslava Garguly a Davida Kožuského jsou stále v šetření.

Markéta Kaclová, Blanka Černá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme