VIDEO: Hasiči zveřejnili záběry ze zásahu v Brně. Po srážce trolejbusu s tramvají vyprošťovali sedm lidí

Hasiči v pátek na videu ukázali svůj zásah při pondělní nehodě trolejbusu a tramvaje v Brně. Zranilo se 40 lidí a hasiči sedm z nich museli vyprostit.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na záběrech z hasičského auta je vidět jízda hasičů po Křenové ulici k nehodě v křižovatce. Na místo vyjelo sedm zásahových vozů hasičů ze tří stanic, následovaly další prostředky, jako například evakuační autobus. Další záběry ukazují například práce na vyprošťování postižených či odjezdy sanitek. Podle videa se všech sedm lidí podařilo vyprostit do 16 minut od příjezdu první hasičské jednotky.

Řidič jednal duchapřítomně, hodnotí srážku trolejbusu s tramvají v Brně znalec dopravních nehod

Číst článek

Už ve čtvrtek se na internetu objevilo video přímo zachycující srážku tramvaje a trolejbusu. Záběr na internetu ukazuje trolejbus, který po kolejích předjíždí vůz s kamerou umístěnou za čelním sklem. Na semaforu v křižovatce svítí zelená. Trolejbus v křižovatce znenadání vybočí směrem doleva, kde se čelně střetne s protijedoucí tramvají. Náraz zadní část trolejbusu vymrští do jízdního pruhu, kolem něj jen těsně projede jiný osobní vůz, který se trolejbusu musí vyhnout.

Nehoda se stala v pondělí před 14.00 a Křenovou ulici téměř na šest hodin zablokovala. Zraněno bylo 40 lidí, z toho 13 těžce a středně těžce. Policie nehodu prověřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti, nejpravděpodobnější příčinou je podle policistů technická závada na trolejbusu. Vyšetřování může trvat měsíce, bude třeba vyslechnout desítky svědků.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme