Hasiči vyprostili čtyři lidi ze zříceného sklepa v Klentnici na Břeclavsku. Zasahoval i vrtulník

Sutiny ve čtvrtek dopoledne zavalily ve sklepě v Klentnici na Břeclavsku čtyři muže, už jsou vyproštěni. Všichni utrpěli zranění, jednoho museli zdravotníci oživovat, uvedli mluvčí hasičů, záchranky a policie.

Klentnice (Břeclavsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči vyprostili čtyři lidi ze zříceného sklepa v Klentnici na Břeclavsku | Zdroj: HZS JMK

Podle mluvčí policie Kamily Haraštové se sklep zřítil při výstavbě rodinného domu. „Pracovalo se na klenbě sklepa, která se zřítila. Zavalilo to čtyři lidi,“ uvedla Haraštová. Podle ní bude kriminální policie zkoumat příčinu a míru zavinění.

Budovaná klenba sklepa byla cihlová, uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Hasiči pomáhali při vyprošťování zraněných, na místě bylo šest jednotek.

Záchranáři převezli dva pacienty vrtulníkem do brněnské nemocnice. „Jeden je po resuscitaci v kritickém stavu. Druhý má těžká zranění,“ uvedla mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová. Další dva muži mají středně těžká zranění.

Jihomoravští hasiči na twitteru uvedli: „Zasahujeme v obci Klentnice na Břeclavsku, kde došlo k destrukci sklepa a zavalení několika osob. Na místo jsme vyslali šest jednotek a vrtulník s leteckými záchranáři. Všechny osoby jsou již vyproštěny. Čtyři lidé skončili v péči ZZS.“

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme