Hasiči už mají požár skládky pod kontrolou

Více než 17 hodin bojovali českolipští hasiči s požárem skládky nebezpečného odpadu v Zákupech. Kouř a zápach z hořících pneumatik, ledniček a umělých hmot obtěžoval obyvatele okolních měst a obcí, včetně deset kilometrů vzdálené České Lípy. Skládka začala zatím z neznámého důvodu hořet kolem půlnoci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

požár | Foto: ČTK/EPA

Jak Českému rozhlasu odpoledne řekl velitel hasičského zásahu Václav Hanke, hořelo na ploše asi 150 na 50 metrů. "Je to prostě skládka v několika vrstvách, nebezpečný odpad - ledničky, pneumatiky a podobně. Je tam na místě šest jednotek a neustále zasahují. Je to složitý zásah, protože to prohořívá různě ve vrstvách."

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Hanke o požáru skládky

V podvečer se hasičům podařilo oheň lokalizovat a spáleniště začali zahrnovat hlínou. Až se ale setmí, tuto práci budou muset přerušit. "Není tam žádné osvětlení a je to poměrně nebezpečná činnost pro ty bagristy, kteří to zahrnují, takže pokračovat budou zítra."

Příčiny požáru vyšetřuje policie. Na místo dorazili také inspektoři životního prostředí z Liberce, kteří zjišťovali, zda nedošlo k ekologickým škodám. Podle majitelů firmy Ardeo, jíž skládka nebezpečného odpadu v Zákupech patří, mohl oheň z pomsty založit někdo ze zaměstnanců.

Marika Táborská, Tomáš Rákos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme