Jeden těžce zraněný a 120 evakuovaných při požáru v Chomutově. Zdravotníci aktivovali traumaplán

Hasiči zasahují u požáru bytu v panelovém domě na sídlišti v Březenecké ulici v Chomutově. Evakuovali 120 lidí. Informovali o tom krajští hasiči na sociálních sítích. Několik lidí se nadýchalo kouře. Jsou v péči zdravotníků. Vrtulník odletěl s jednou těžce zraněnou osobou do ústeckého traumacentra, řekl mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník. Zdravotníci aktivovali traumaplán, který je určen pro mimořádné situace s větším počtem raněných.

Aktualizujeme Chomutov (Aktualizováno: 11:48 30. 5. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na místě začalo hořet v 8.11 ráno. „Zasahujeme u požáru bytu ve druhém patře panelového domu v Březenecké ulici v Chomutově. Na místě je šest jednotek, evakuováno bylo 20 (nyní už 120 – pozn. red.) lidí, dva se nadýchali kouře a jsou v péči zdravotnické záchranné služby,“ uvedl mluvčí Záchranného hasičského sboru Ústeckého kraje Lukáš Marvan.

Požár chomutovského obchodního centra zřejmě způsobilo dítě. Odpalovalo na místě pyrotechniku

Číst článek

Dopravu v okolí zásahu regulují policisté. „Usměrňujeme provoz v místě zásahu podle potřeby všech zasahujících jednotek,“ uvedla mluvčí chomutovské policie Miroslava Glogovská.

Zdravotníci aktivovali traumaplán. Na místo vyjelo několik sanitek a ze základny odletěl do Chomutova vrtulník. K dispozici je speciální vozidlo pro ošetření většího množství lidí, pro případ potřeby bude na místě psycholog, řekl mluvčí záchranné služby.

„Poskytujeme součinnost záchranářům a složkám integrovaného záchranného systému, informovali jsme o počtu akutních lůžek, které máme k dispozici, jsme připraveni na spolupráci,“ řekla Petra Roubíčková, mluvčí Krajské zdravotní, pod kterou patří nemocnice v Chomutově.

vitj, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme