Vláda schválila 20 000 Kč hasičům, policistům a vojákům, kteří pomáhali v boji s koronavirem

O schválení informovali na sociálních sítích ministři vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a obrany Lubomír Metnar (za ANO). Hamáček předtím novinářům řekl, že peníze bude žádat ze státního rozpočtu, podle jeho dřívějšího prohlášení chce uvolnit zhruba 770 milionů korun. Ministerstvo obrany v tiskové zprávě uvedlo, že na odměny vojáků vyčlenil kabinet z rozpočtové rezervy 237 milionů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči, policisté a vojáci, kteří pomáhali proti covidu, dostanou odměnu (ilustrační foto) | Foto: René Volfík

„Vláda právě schválila můj návrh na odměny pro příslušníky Hasičského záchranného sboru ČR a Policie ČR za jejich nasazení v době covidu-19,“ uvedl na twitteru Hamáček. Odměna se týká i příslušníků Vězeňské služby ČR, doplnil. Metnar dodal, že kabinet vyčlenil peníze na odměnu ve výši 20 000 korun také pro vojáky.

Vláda právě schválila můj návrh na odměny pro příslušníky @Hasičský záchranný sbor ČR a @Policie ČR za jejich nasazení v době Covidu-19 ve výši 20.000,- Kč. Vláda schválila i odměny pro nasazené vojáky a příslušníky @Vězeňská služba ČR .

15:04 – 19. 07. 2021

13 176

Na služební platy vojáků půjde podle rozpočtového opatření kabinetu z rozpočtové rezervy 237 milionů. Včetně souvisejících výdajů pak částka činí 322 milionů korun, uvedlo ministerstvo obrany v tiskové zprávě. S bojem proti covidu podle úřadu pomáhalo 11 853 vojáků z povolání.

„Bez těžké práce, kterou vojáci odváděli v nemocnicích, domovech pro seniory nebo v call centrech hygienických stanic, bychom zcela jistě překonávali důsledky pandemie mnohem obtížněji. Mimořádná odměna 20 000 Kč pro každého z nich je naprosto zasloužená,“ uvedl Metnar.

Hasiče povede dosavadní šéf moravskoslezského sboru Vlček. Patří mezi nejzkušenější krajské ředitele

Číst článek

Odměny se budou týkat 26 761 policistů a 7100 hasičů v osmé a nižší tarifní třídě, uvedlo v tiskové zprávě ministerstvo vnitra. „Jen děkovat nestačí, ale spolu s odměnou chci ještě jednou také všem policistům a hasičům říct: Děkuji, bez vás bychom to nezvládli," uvedl Hamáček. Příslušníci bezpečnostních sborů podle vnitra pracovali bez nároku na náhradní volno a bez práva na proplacený přesčas museli odsloužit 150 hodin.

Kabinet začátkem března rozhodl o odměnách pro zdravotníky. V lůžkových zařízeních jde o odměnu 75 000 korun hrubého, pro nezdravotnické pracovníky pak 30 000 korun. Částka se odvíjí podle skutečně odpracovaných hodin v období od 1. října 2020 do letošního 28. února.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme