Hasiči vyhlásili kvůli vyvráceným stromům zákaz vstupu do rekreační oblasti Suchý na Blanensku

Hasiči vyhlásili zákaz vstupu do rekreační oblasti Suchý na Blanensku. Důvodem jsou vyvrácené stromy. Hrozí jejich pád, oblast má asi 27 hektarů, řekl mluvčí jihomoravských hasičů David Jirouš. Zejména v souvislosti se silným větrem měli hasiči na jižní Moravě od nedělního rána čtyři desítky výjezdů.

Brno (Aktualizováno: 15:05 18. 3. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči na jižní Moravě za posledních 24 hodin vyjížděli k desítkám událostí v souvislosti se silným větrem. Ilustrační foto. | Zdroj: ČTK

Rekreační oblast Suchý na Blanensku se nachází mezi Velenovem a obcí Suchý. Hasiči zákaz vstupu vyhlásili se souhlasem starostů obou vesnic. „Je tam asi padesát vyvrácených stromů a hrozí jejich pád,“ uvedl Jirouš s tím, že zákaz potrvá do pondělního poledne.

Hasiči podle Jirouše od nedělního rána přijali v souvislosti s počasím několik desítek oznámení, problémy trvají od sobotního večera a týkají se celého Jihomoravského kraje. Důvodem je zejména silný vítr, který vyvrací stromy. Podle Jirouše se ale nikomu nic nestalo.

„Od 8.00 hodin jsme měli asi 40 výjezdů. Zhruba v polovině případů se jednalo o spadené stromy, v jednom případě na auto a v jednom jiném na dráty elektrického vedení. Nikdo nebyl zraněn,“ uvedl před 15.00 Jirouš.

Kromě stromů musí hasiči řešit i problémy se střešní krytinou na některých domech. V noci zasahovali také na dálnici D2 u spadlého billboardu, provoz na dálnici byl částečně omezen.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme