Na pražské Točné hořel hangár. Letadla včetně Baťovy Elektry se podařilo včas vytáhnout ven

Na letišti Točná kvůli požáru zasahovali hasiči. Oheň zasáhl dřevěnou budovu hangáru s letadly, ty sa pracovníkům letiště, hasičům i policistům podařilo vytáhnout ven a nebyla poškozena. Nikdo nebyl ani zraněn. Příčina požáru zatím není známa.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár na letišti Točná

Podle hasičů hoří část dřevěné budovy hangáru, nikdo není zraněn | Zdroj: Hasiči Praha/Twitter

K požáru na letišti v Točné hasiči vyrazili těsně před devátou hodinou ranní. Podle zpráv začalo hořet v hangáru s letadly.

Hasiči následně na svém twitteru uvedli, že hoří část dřevěné budovy hangáru. Po desáté hodině informovali, že požár je lokalizovaný. „Na místě zasahuje 5 profesionálních a 7 dobrovolných jednotek,“ uvedli na twitteru.

Historie letiště Točná sahá až do dvacátých let, kdy se na jejím území začalo s bezmotorovým létáním. V roce 1946 poté na místě vzniklo Plachtařské výcvikové středisko Českého národního aeroklubu a začalo se se stavbou letiště.

Postupem času se letiště rozrůstalo o motorové létání i vrtulníky. Po revoluci však aktivita upadala a v roce 2010 bylo letiště na rok uzavřeno, aby zde po rekonstrukci vzniklo zázemí pro kolekci historických letuschopných letadel.

Mezi historickými exempláři byla na Točné k vidění například Baťova Elektra, letadlo typu Lockheed Electra 10A, které po druhé světové válce koupil Jan Antonín Baťa. Podle majitele muzea a podnikatele Ivana Lukačoviče jsou všechna letadla v pořádku. 

btk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme