Desítky hasičů zasahovaly u požáru motorestu na D10. Dálnice směrem na Prahu je průjezdná

Hasiči v sobotu zasahovali u požáru motorestu Čtyři kameny poblíž dálnice D10 nedaleko Hlavence u Prahy. K večeru se jim podařilo požár lokalizovat. Na místě zasahovalo přes 40 jednotek, postupně ale odjíždějí. Hašení požáru potrvá až do pozdních nočních hodin. U motorestu přes noc zůstalo 5 jednotek, které místo hlídaly. Při práci v noci hasičům pomáhají osvětlovací balony. V neděli na místo zamíří vyšetřovatelé.

Hlavenec (Aktualizováno: 6:30 19. 11. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Okolo 19.00 jsme požár lokalizovali. Redukujeme síly a prostředky, část hasičů bude odeslána zpátky na své základny," uvedl mluvčí hasičů Petr Svoboda 20.00.

Požár zasáhl celou budovu. Na místo bylo vysláno kolem 40 jednotek, s hašením pomáhal i vrtulník. Nejdůležitější bylo, aby se požár nerozšířil na benzinovou pumpu, která stojí asi 30 metrů od plamenů. Podle Svobody nebyl nikdo zraněn. 

Hasiči se plameny snaží zlikvidovat několika proudy, a to jak z jeřábů, tak taky zespoda. | Foto: Filip Titlbach | Zdroj: Český rozhlas

Požár byl oznámen kolem 11.00. Hasiči nejdříve vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu, poté třetí a nakonec čtvrtý, který platí jen při mimořádných situacích.

„Máme problém s tím, že tady mezi lesy není žádná hydrantová síť. Musíme vodu kyvadlově dovážet několik kilometrů, dokonce jsme kvůli tomu museli uzavřít dálnici. Jednotky po ní najíždějí v protisměru," popsal Svoboda.

Díky nejvyššímu stupni poplachu mohli hasiči podle Svobody povolat na místo jakoukoliv jednotku, kterou aktuálně potřebovali. Odpoledne přivezli i speciání bagr, který rozhrnoval doutnající trosky.

Dálnice D10 směrem na Prahu zůstávala dlouho uzavřená od 21. po 17. kilometr. I na druhé straně ale zastavovali zvědaví řidiči. Uzavírka trvsala až do sobotní noci. 

Policie autům umožňovala, aby se v místě uzavírky otočila a jela po dálnici zpátky na první sjezd. Řidiči by ve směru na Prahu měli sjet na 21. kilometru u obce Tuřice a na dálnici se vrátí na 17. kilometru právě za motorestem Čtyři kameny.

Co požár způsobilo, zatím není jasné. Hasiči pracují s několika verzemi, které budou postupně vylučovat. Mezi možnými variantami je třeba závada komínového tělesa nebo porucha elektroinstalace. Vyšetřovatelé na místo požáru podle mluvčího hasičů dorazí v neděli dopoledne. Hasiči škodu předběžně odhadli na 30 milionů korun.

Filip Titlbach, Linda Nguyenová, Radek Horáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme