Desítky hasičů zasahovaly u požáru motorestu na D10. Dálnice směrem na Prahu je průjezdná

Hasiči v sobotu zasahovali u požáru motorestu Čtyři kameny poblíž dálnice D10 nedaleko Hlavence u Prahy. K večeru se jim podařilo požár lokalizovat. Na místě zasahovalo přes 40 jednotek, postupně ale odjíždějí. Hašení požáru potrvá až do pozdních nočních hodin. U motorestu přes noc zůstalo 5 jednotek, které místo hlídaly. Při práci v noci hasičům pomáhají osvětlovací balony. V neděli na místo zamíří vyšetřovatelé.

Hlavenec (Aktualizováno: 6:30 19. 11. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Okolo 19.00 jsme požár lokalizovali. Redukujeme síly a prostředky, část hasičů bude odeslána zpátky na své základny," uvedl mluvčí hasičů Petr Svoboda 20.00.

Požár zasáhl celou budovu. Na místo bylo vysláno kolem 40 jednotek, s hašením pomáhal i vrtulník. Nejdůležitější bylo, aby se požár nerozšířil na benzinovou pumpu, která stojí asi 30 metrů od plamenů. Podle Svobody nebyl nikdo zraněn. 

Hasiči se plameny snaží zlikvidovat několika proudy, a to jak z jeřábů, tak taky zespoda. | Foto: Filip Titlbach | Zdroj: Český rozhlas

Požár byl oznámen kolem 11.00. Hasiči nejdříve vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu, poté třetí a nakonec čtvrtý, který platí jen při mimořádných situacích.

„Máme problém s tím, že tady mezi lesy není žádná hydrantová síť. Musíme vodu kyvadlově dovážet několik kilometrů, dokonce jsme kvůli tomu museli uzavřít dálnici. Jednotky po ní najíždějí v protisměru," popsal Svoboda.

Díky nejvyššímu stupni poplachu mohli hasiči podle Svobody povolat na místo jakoukoliv jednotku, kterou aktuálně potřebovali. Odpoledne přivezli i speciání bagr, který rozhrnoval doutnající trosky.

Dálnice D10 směrem na Prahu zůstávala dlouho uzavřená od 21. po 17. kilometr. I na druhé straně ale zastavovali zvědaví řidiči. Uzavírka trvsala až do sobotní noci. 

Policie autům umožňovala, aby se v místě uzavírky otočila a jela po dálnici zpátky na první sjezd. Řidiči by ve směru na Prahu měli sjet na 21. kilometru u obce Tuřice a na dálnici se vrátí na 17. kilometru právě za motorestem Čtyři kameny.

Co požár způsobilo, zatím není jasné. Hasiči pracují s několika verzemi, které budou postupně vylučovat. Mezi možnými variantami je třeba závada komínového tělesa nebo porucha elektroinstalace. Vyšetřovatelé na místo požáru podle mluvčího hasičů dorazí v neděli dopoledne. Hasiči škodu předběžně odhadli na 30 milionů korun.

Filip Titlbach, Linda Nguyenová, Radek Horáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme