Dva zásahy hasičů: na Olomoucku zavalil muže strom a zemina, na Plzeňsku se na jiného člověka zřítil balvan

U Dolan na Olomoucku v sobotu ráno zavalil muže strom a částečně také zemina. Vyprostili ho kolegové, do nemocnice jej transportoval vrtulník záchranářů, informoval mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák. Muž středního věku utrpěl lehčí zranění, řekla mluvčí záchranné služby Lucie Urbanová. V sobotu ráno také záchranáři zasahovali na Plzeňsku, kde muže zasypal zával při rekonstrukci základů domu.

Dolany (Olomoucko)/Třemošná (Plzeňsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letečtí záchranáři | Foto: Jan Kostík | Zdroj: HZS hlavního města Prahy

Událost na Olomoucku se stala kolem sedmé ráno poblíž Pohořan, které jsou součástí Dolan. „Muži naštěstí v počátku velmi pomohli jeho kolegové, ze zeminy ho vyprostili a snažili se jej udržet při vědomí, velmi dobře místo lokalizovali a včas přivolali pomoc záchranářů,“ uvedl Hošák.

Zasahující jednotky hasičů podle něj asistovaly posádce letecké záchranné služby. „Ta po zajištění pacienta vyzvala hasiče k pomoci s celkovou fixací a následným transportem k leteckému převozu. Jednalo se velmi náročné přemístění z lesního terénu k silnici,“ doplnil Hošák.

Hasiči vyprostili čtyři lidi ze zříceného sklepa v Klentnici na Břeclavsku. Zasahoval i vrtulník

Číst článek

Vrtulník zraněného podle Urbanové transportoval k ošetření na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Olomouci. „Muž utrpěl pohmožděniny zad a ramenního kloubu. Jednalo se spíše o lehčí zranění," uvedla Urbanová. Událost vyšetřují policisté.

Zával na Plzeňsku

Další incident se v sobotu stal v Třemošné na severním Plzeňsku. Asi půltunový zával tam po 11.00 zasypal šestatřicetiletého muže, když pracoval na rekonstrukci základů rodinného domu. Podle záchranářů na něj při tom spadl velký balvan.

Hasičům se ho podařilo vyprostit po 40 minutách. Zdravotníci ho pak ve velmi vážném stavu převezli na urgentní příjem plzeňské fakultní nemocnice, sdělily v sobotu mluvčí záchranné služby Mária Svobodová a policejní mluvčí Iveta Kořínková.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme