Hasiči zlikvidovali požár tržnice, spáleniště už prošli vyšetřovatelé

V největší pražské tržnici Sapa, které se říká Malá Hanoj, hasiči stále likvidují následky včerejšího rozsáhlého požáru. Oheň už se jim podařilo zvládnout, nyní jen hlídají, aby se znovu nevznítil. Zásahu v Praze - Libuši se zúčastnilo 420 hasičů z několika krajů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tržnice Sapa v Praze - Libuši | Foto: ČTK

Na místě stále pracuje sedm jednotek hasičů. Od rána postupně procházejí vyhořelou částí obrovské haly a pomocí termovize hledají případná skrytá ohniska. Zároveň rozhrabují spáleniště a dohašují doutnající materiály.

Během dne přijeli do areálu první experti, kteří začali vyšetřovat příčiny požáru. Na místo se chystají i kriminalisté. "Čekáme na to, jaká bude na požářišti situace. Až podle toho, zda bude požár řádně dohašen, budeme moci vstoupit a provádět ohledání místa. Předpokládáme, že k tomu dojde až během víkendu," uvedla mluvčí pražské policie Eva Miklíková.

Hlavní část areálu, kde požár zničil dvě třetiny haly, zůstává uzavřená a policie dovnitř nikoho nepouští. V poledne ale povolila otevřít přilehlou východní část, kde jsou většinou stánky trhovců. Hmotnou škodu podle policie a hasičů zatím odhadnout nelze, budou ale značné.

Rozsáhlý požár vypukl ve čtvrtek krátce po půlnoci. Oheň zcela zničil střední část haly, propadla se zde střecha. Silný zápach z hořícího textilu a obuvi byli cítit ve velké části Prahy. Úřady vyzvaly lidi z okolí, aby nevětrali a pokud možno nevycházeli ven. Při zásahu, který se z hlediska počtu nasazených lidí řadí k největším v historii země, se lehce zranili tři hasiči.

Ladislav Holomčík, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme