Havárie armádního vrtulníku

Při nácviku přistání na letišti v Plzni-Líních havaroval ve středu večer armádní vrtulník W-3A Sokol. Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil. Vrtulník typu Sokol zakoupila armáda v roce 1996 a k poškození stroje došlo zřejmě až na zemi. "To nebyl pád, to bylo přistání a k nehodě došlo až na zemi v rámci pojíždění", uvedl pro Český rozhlas 1 - Radiožurnál velitel posádky Jiří Jogl.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vrtulník

vrtulník | Foto: Armáda ČR

Při přistávacím manévru došlo k protočení listů rotoru, které se střetly s ocasním nosníkem. Předběžná škoda se odhaduje na 3 milióny korun. Zatím ale není jasná příčina nehody.

Přehrát

00:00 / 00:00

F.Lutonský: Pád vrtulníku

Obdobná nehoda se stala před rokem, kdy se stejný typ vrtulníku zřítil mezi obcemi Škvorec a Zlatá v okrese Praha-východ. Zkušená posádka tehdy nacvičovala nouzové přistání a při havárii byli její tři členové těžce zraněni. Komise náčelníka generálního štábu pro vyšetřování leteckých nehod téměř po roce vyšetřování uvedla, že havárii zavinil pilot, který v kritickém okamžiku pozdě zareagoval při přiblížení vrtulníku k zemi.

Teď ale policie předpokládá, že případ odloží. Jasno bude až po šetření letecké inspekce.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme