Havárie armádního vrtulníku

Při nácviku přistání na letišti v Plzni-Líních havaroval ve středu večer armádní vrtulník W-3A Sokol. Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil. Vrtulník typu Sokol zakoupila armáda v roce 1996 a k poškození stroje došlo zřejmě až na zemi. "To nebyl pád, to bylo přistání a k nehodě došlo až na zemi v rámci pojíždění", uvedl pro Český rozhlas 1 - Radiožurnál velitel posádky Jiří Jogl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vrtulník | Foto: Armáda ČR

Při přistávacím manévru došlo k protočení listů rotoru, které se střetly s ocasním nosníkem. Předběžná škoda se odhaduje na 3 milióny korun. Zatím ale není jasná příčina nehody.

Přehrát

00:00 / 00:00

F.Lutonský: Pád vrtulníku

Obdobná nehoda se stala před rokem, kdy se stejný typ vrtulníku zřítil mezi obcemi Škvorec a Zlatá v okrese Praha-východ. Zkušená posádka tehdy nacvičovala nouzové přistání a při havárii byli její tři členové těžce zraněni. Komise náčelníka generálního štábu pro vyšetřování leteckých nehod téměř po roce vyšetřování uvedla, že havárii zavinil pilot, který v kritickém okamžiku pozdě zareagoval při přiblížení vrtulníku k zemi.

Teď ale policie předpokládá, že případ odloží. Jasno bude až po šetření letecké inspekce.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme