Nehod při couvání a otáčení bylo loni přes 9 tisíc, může za to hlavně nepozornost, říká Lerch

Čeští řidiči loni zavinili přes 9 tisíc dopravních nehod při couvání, nebo otáčení se v místě, kde je to zakázané. I když střety z větší části nekončily tragicky, i přesto je nesprávné otáčení druhým nejčastějším přestupkem, který řidiči dělají. Šéf dopravní policie Tomáš Lerch přímo v provozu vysvětlil, že se za jistých okolností můžete otočit přímo v křižovatce.

Tento článek je více než rok starý.

Seriál Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Tady opravdu svou roli hraje nepozornost. Jsou to situace, kdy se řidiči nepodívají do zpětného zrcátka,“ mluví o nehodách při couvání a otáčení Tomáš Lerch.

„Pokud je před námi křižovatka s řízeným provozem, tak zákon jasně říká, že zde se nemohu otáčet,“ vysvětluje Lerch pravidla otáčení na křižovatkách.

„Pokud je před námi křižovatka, která není řízena světelnými semafory, tak se mohu, protože se jedná o směrově oddělenou komunikaci, vícepruhovou, v takovém případě otočit do protisměru a jet zpět, ale opět musím dbát zvýšené opatrnosti a dát přednost vozidlům jedoucím proti mně,“ doplňuje.

Velmi nebezpečné je podle Lercha otáčet se na dálnici. Za to hrozí řidičům až sedm trestných bodů a až desetitisícová pokuta.

Luděk Hubáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme