Rychlík u Luhačovic narazil do stromu. Nikdo nebyl zraněn, provoz se ale na dvě hodiny zastavil

Na železniční trati mezi Luhačovicemi a Újezdcem u Luhačovic na Zlínsku v neděli krátce před 13.00 narazil rychlík Slovácký expres do spadlého stromu, nehoda se podle prvotních informací obešla bez zranění, informoval mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Na trati byl kvůli nehodě zastaven provoz vlaků na více než dvě hodiny, České dráhy zajistily náhradní autobusovou dopravu.

Zlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rychlík jedoucí z Luhačovic do Prahy narazil na Zlínsku do spadlého stromu (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Ve Zlínském kraji v neděli fouká silný vítr, který zřejmě způsobil pád stromu na železniční trať. Do dřeviny poté narazil rychlík 886 jedoucí z Luhačovic do Prahy.

 „Evakuace z vlaku není možná a vlak bude dále pokračovat po obnovení provozu jako vlak R 884. Ze stanice Uherský Brod bude vlak R 886 veden se zpožděním zhruba 20 až 30 minut," stálo po nehodě v oznámení Českých drah.

Vyšší bezpečnost? ‚Musíme lidský faktor nahradit technikou,‘ říká generální ředitel Správy železnic

Číst článek

„Nemáme hlášeno žádné zranění. Škody jsou od provozovatele dráhy nahlášeny ve výši několika desítek tisíc korun, nicméně budou se ještě upřesňovat,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Provoz byl obnoven přibližně po dvou hodinách. V úseku mezi Luhačovicemi a Uherským Brodem do té doby místo vlaků jezdily autobusy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme