Po páteční havárii ve Střešovicích se už mohou lidé vracet domů. Bez vody zůstává 2700 odběratelů

V pražských Střešovicích vyplavila voda v pátek tři domy. Důvodem byla podle hasičů zřejmě závada na vodojemu. V sobotu dopoledne se po zkontrolování budov statikem mohli lidé začít vracet do svých domovů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražští hasiči spolupracovali se statikem a Policií ČR při ranních prohlídkách domů zasažených vodou. | Foto: hasiči Praha

Obyvatelé vyplavených budov v pražských Střešovicích se po páteční havárii mohou vracet domů. „Statika budov je v pořádku. Prohlídkou ale ještě musí projít elektrické rozvody a plyn. Kvůli večernímu masovému úniku vody z prasklé trubky z místního vodojemu museli hasiči dvě desítky obyvatel evakuovat. Silný proud zaplavil sklepy i domácnosti. Bez vody nyní zůstává 2700 domácností,“ řekl pro Radiožurnál mluvčí Prahy 6 Ondřej Šrámek.

„Oprava by měla skončit večer, náhradní zásobování je zajištěno,“ dodal mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Tomáš Mrázek. Havárie se stala v pátek večer ve Střešovicích v Sibeliově ulici, masivní únik vody vyplavil ve Starostřešovické ulici tři domy. Zhruba dvacítku lidí hasiči evakuovali, dočasný azyl našli v nedalekém penzionu.

Bez vody jsou Střešovice a Veleslavín, Ústřední vojenská nemocnice je nadále zásobována vodovodním řadem, uvedla Praha 6 na svém facebooku.

Voda se v pátek večer dostala do sklepních prostor tří domů. Podle svědků protékala skrz domy do ulice Nad hradním vodojemem a z kopce dolů na Střešovickou. Policisté museli kvůli havárii uzavřít i přilehlé ulice, omezen byl provoz na Střešovické ulici, kudy jezdí také tramvaje směrem do centra a na Petřiny.

ČTK, Veronika Šírová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme