Havarovalo malé letadlo, člen posádky je v kritickém stavu

Mezi obcemi Újezd a Osek na Berounsku dnes dopoledne nouzově přistálo malé sportovní letadlo. Na jeho palubě byli dva muži, jeden z nich je teď ve velmi vážném stavu v nemocnici. Který z nich pilotoval ani co bylo příčinou neštěstí, zatím není jasné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Havarované letadlo | Zdroj: ČTK

"Na místo vyjížděly dvě letecké záchranné služby - z Prahy a z Plzně - policie České republiky, hasičský záchranný sbor a naše dvě posádky rychlé lékařské pomoci z Hořovic. Na místě byli dva zranění lidé. Jeden byl s lehčími poraněními. Se zlomeninou dolní končetiny byl převezen do Hořovic. Druhý člověk měl těžké zranění - mnohočetná poranění neslučitelná se životem a ten byl leteckou záchrannou službou převezen do Plzně," upřesnila mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.

Nehodu letadla provázejí nejasnosti. Podle policie stroj se dvěma pasažéry spadl blízko obcí Újezd a Osek. Člen posádky, který má zlomenou nohu, tvrdí že letadlo muselo nouzově přistát. Mluvčí středočeské policie Soňa Budská řekla, že příčiny nehody se zatím vyšetřují.

"Dnes v devět hodin a jedenáct minut jsme dostali informaci, že spadlo dvoumístné motorové letadlo zlín na okrese Beroun. Po příjezdu policisté zjistili, že se opravdu jedná o toto letadlo. Na místo vyjíždí inspektor Aeroklubu České republiky, který bude spolu s policisty šetřit příčinu, proč k pádu letadla došlo," přiblížila Budská.

Podle posledních zpráv se však na stroji zřejmě vyskytla závada, která posádku donutila nouzově přistát. Manévr se ale nezdařil a letadlo skončilo v troskách. Zraněni byli dva muži, jeden z nich je velmi vážném stavu. Zdravotníkům na místě pomáhali také středočeští hasiči, jak potvrzuje jejich mluvčí Ladislav Křivan.

"Ta první osoba, která už byla mimo letadlo, byla v péči záchranné služby. Hasiči pomohli vyprostit toho muže, který byl uvězněn v letadle a zabezpečili letadlo proti vzniku požáru a úniku provozních náplní. Údajně přesto uniklo před příjezdem hasičské jednotky asi kolem patnácti až dvaceti litrů leteckého benzínu," řekl hasič.

Marián Vojtek, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme