Havel a dalajláma budou v Praze diskutovat o stavu lidských práv v Asii

Tématem diskuze, které se dnes v Praze zúčastní Jeho Svatost dalajláma a íránská právnička a držitelka Nobelovy ceny míru Širin Ebadiová, bude stav lidských práv v Asii. Nejvyšší tibetský duchovní je na čtyřdenní návštěvě České republiky. Nedělního kulatého stolu by se měl zúčastnit také bývalý prezident Václav Havel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tibetský duchovní vůdce dalajláma se setkal po příjezdu do Prahy s exprezidentem Václavem Havlem

Tibetský duchovní vůdce dalajláma se setkal po příjezdu do Prahy s exprezidentem Václavem Havlem | Zdroj: ČTK

"Od 10 do 12 hodin se dalajláma na filozofické fakultě zúčastní kulatého stolu na téma lidských práv v Asii, ale nejenom v Asii, ale i jinde ve světě. Tam se také připomene první výročí udělení Nobelovy cenu míru čínskému disidentovi Liou Siao-po," přibližuje dopolední program dalajlámy Oldřich Černý z Fóra 2000, které návštěvu Jeho svátosti organizuje.

U kulatého stolu v neděli dopoledne zasedne také Stéphane Hessel, který je posledním žijícím spoluautorem Všeobecné deklarace lidských práv a Bernard Kouchner, bývalý francouzský ministr zahraniční a evropských záležitostí.

Diskuze na Filozofické fakultě UK by se měl zúčastnit také bývalý prezident Václav Havel, pokud mu to umožní zdravotní stav.

Nedělní odpoledne pak stráví dalajláma v Kongresovém centru Praha, kde si může široká veřejnost vyslechnout jeho přednášku na téma hledání štěstí v dnešním nejistém a rozbouřeném světě. Na pondělí je ohlášena tisková konference.

Robert Mikoláš, Pavel Cyprich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme