Havel měl teploty, už je mu ale lépe

Prezident Václav Havel, který se od úterý léčí v Ústřední vojenské nemocnici ze zánětu průdušek, je nyní bez teplot. Jak ale informoval jeho ošetřující lékař Ilja Kotík, prezidentův zdravotní stav se včera odpoledne a večer zhoršil a teploty mu stouply až na 39 stupňů. Kvůli nemoci prezident značně omezí svůj program v den státního svátku 28. října.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel | Foto: Jan Rosenauer

"To nás přinutilo ke změně antibiotické terapie a k její zintenzivnění. A zdá se, že během noci se nám podařilo ten stav vrátit na ten původní, to znamená, že pan prezident se dneska ráno cítil dobře, byl bez teplot a zatím do současné doby to vydrželo", řekl odpoledne primář Kotík.

Václav Havel se i v Ústřední vojenské nemocnici snaží vyřizovat neodkladné úřední záležitosti. Podepisuje listiny a dokumenty a plní ústavní povinnosti v rámci svých možností. Radiožurnálu to řekl prezidentům mluvčí Ladislav Špaček. Ten už má přesnou představu o tom, jak bude vypadat Havlův víkend, pokud mu lékaři umožní účastnit se oslav státního svátku. "Zrušíme prezidentovu účast na všech dopoledních a odpoledníéch akcích. Prezident měl ráno pokládat kytice k pomníku T. G. Masaryka a k pomníku svatého Václava, měl se účastnit přísahy na Hradčanském náměstí a přijmout diplomatický sbor." Tyto věci vykoná kancléř, nebo je odložíme na jindy." Prezident se podle Špačka zúčastní pouze večerního programu ve Vladislavském sále, kde přednese projev a udělí státní vyznamenání.

Eva Hůlková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme