Havel odsoudil násilí na mítincích. I politici by podle něj měli být zdvořilejší

Exprezident Václav Havel odsoudil násilí na volebních mítincích. Podle Havla by se měli politici zaměřit především na svoji kampaň, nenapadat své soupeře a ustoupit od konfrontačního charakteru kampaně.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel (Forum 2000)

Václav Havel (Forum 2000) | Foto: Tomáš Adamec

„Všichni by se měli zamyslet, zda bezděky konfrontačním charakterem, který dávají předvolebnímu boji, nepovzbuzují výtržníky a násilníky. Měli by být zdvořilejší, méně mluvit o druhých a víc dávat najevo, co vlastně přesně chtějí,“ řekl Havel.

Havel tak reagoval na několik incidentů, které poznamenaly volební mítinky sociálních demokratů. Ve středu odpoledne dostal v Brně místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka pěstí a skončil v nemocnici. V noci ze středy na čtvrtek pak někdo podpálil v Plzni stánek ČSSD.

Sociální demokracie kvůli incidentům mění svoji kampaň. Ostatní strany zatím prohlásily, že budou pokračovat v té stávající. Předseda KDU-ČSL Cyril Svoboda nicméně politiky vyzval, aby se pro příště kampaň omezila – časově i finančně.

Alice Kottová, Martina Spěváčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme