Havel odsoudil násilí na mítincích. I politici by podle něj měli být zdvořilejší

Exprezident Václav Havel odsoudil násilí na volebních mítincích. Podle Havla by se měli politici zaměřit především na svoji kampaň, nenapadat své soupeře a ustoupit od konfrontačního charakteru kampaně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel (Forum 2000) | Foto: Tomáš Adamec

„Všichni by se měli zamyslet, zda bezděky konfrontačním charakterem, který dávají předvolebnímu boji, nepovzbuzují výtržníky a násilníky. Měli by být zdvořilejší, méně mluvit o druhých a víc dávat najevo, co vlastně přesně chtějí,“ řekl Havel.

Havel tak reagoval na několik incidentů, které poznamenaly volební mítinky sociálních demokratů. Ve středu odpoledne dostal v Brně místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka pěstí a skončil v nemocnici. V noci ze středy na čtvrtek pak někdo podpálil v Plzni stánek ČSSD.

Sociální demokracie kvůli incidentům mění svoji kampaň. Ostatní strany zatím prohlásily, že budou pokračovat v té stávající. Předseda KDU-ČSL Cyril Svoboda nicméně politiky vyzval, aby se pro příště kampaň omezila – časově i finančně.

Alice Kottová, Martina Spěváčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme