Havel počká s jmenováním nového vedení NKÚ na novou sněmovnu

Prezident Václav Havel počká s jmenováním vedení Nejvyššího kontrolního úřadu na novou sněmovnu. Proto dnes šéfa sněmovny Václava Klause písemně informoval, že s uvedením Františka Brožíka do funkce viceprezidenta a Lubomíra Voleníka prezidenta kontrolního úřadu počká. Václav Klaus Havlovo rozhodnutí oznámil poslancům a současně dal najevo, že s ním nesouhlasí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel | Foto: Vize 97

Podrobnosti k dopisu řekl Radiožurnálu vedoucí tiskového oddělení Kanceláře prezidenta Martin Krafl. "Podle Václava Havla je návrh, který obdržel, předčasný, protože nové vedení Nejvyššího kontrolního úřadu se může svých funkcí ujmout až po 8. červenci, tedy po uplynutí funkčního období stávajícího vedení. Nynější poslanecká sněmovna má své volební období ukončeno 20. června, a tím by tedy předurčila personální řešení, které podle názoru Václava Havla přísluší až nově zvolené poslanecké sněmovně."

Prezident podle Krafla předsedu sněmovny ujistil, že požádá v nejkratším možném termínu po svolání zasedání nové sněmovny o její stanovisko k oběma nominacím, případně o návrhy nové.

Poslanecká sněmovna zcela legitimně v patřičné chvíli o této věci rozhodla, a proto musím ještě zvážit, jak odpovědět na teno dopis, řekl doslova Klaus. Prezidenta a viceprezidenta NKÚ navrhuje sněmovna, ale jmenuje je hlava státu.

Markéta Kaclová, Milada Richterová, Eva Hůlková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme