Havířovská nemocnice přijala dalšího pacienta otráveného metanolem

V Havířovské nemocnici pečují o dalšího muže, který se otrávil metylalkoholem. Třiačtyřicetiletý muž ležel v garáži s lahvemi od alkoholu. Policisté ho našli až po několika dnech. Sanitka ho převezla na urgentní příjem havířovské nemocnice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V nemocnici ošetřují muže, který se otrávil metylalkoholem | Zdroj: ČTK

„Pacient byl nalezen v garáži s poruchou vědomí a známkami opilosti. Posádka jej ošetřila a transportovala na urgentní příjem do havířovské nemocnice i s lahvemi, které měl muž u sebe,“ potvrdil mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Muž nyní leží v kritickém stavu na ARO. Je v bezvědomí a je napojený na plicní ventilaci a umělou ledvinu. Dostane protijed fomepizol.

Na otravu metanolem zemřelo už 25 lidí. Zatím poslední obětí byl 55letý pacient, který ležel od 3. září v kritickém stavu také v havířovské nemocnici. Další desítky lidí byly hospitalizovány, mnoho pacientů bude mít doživotní následky.

Ministr Bendl chce vládě navrhnout postupný návrat lihovin do prodeje

Číst článek

Otravy metylalkoholem se objevily v devíti ze čtrnácti krajů. Kvůli šíření jedovatého alkoholu platí v Česku od 14. září prohibice na tvrdý alkohol.

V kauze otrav metylalkoholem policisté obvinili dva hlavní podezřelé z Moravskoslezského kraje z trestného činu obecného ohrožení. Podle České televize se jedná o slovenského podnikatele v pohostinství Rudolfa Fiana a Tomáše Křepelu z Řitky, majitele společnosti Carlogic.

Policie tvrdí, že muži úmyslně namíchali otrávenou směs. Hrozí jim proto až výjimečný trest. Hlavní pachatel se údajně přiznal a je ve špatném stavu. Druhý měl dodat potřebné pomůcky a míchání smrtelného koktejlu se účastnil.

Dva obvinění v kauze metanol nemusí být konečným číslem. Žalobce potvrdil, že zvažuje přísnější posouzení role každého dalšího zadrženého, i když byl jen malým článkem v distribučním řetězci.

V reakci na policejní vyšetřování chce ministr zemědělství Petr Bendl z ODS vládě hned zítra navrhnout postupný návrat lihovin do prodeje.

Obviněných v kauze metanol může být ještě víc. Státní zástupce zvažuje tvrdší postihy

Číst článek

Jana Jeckelová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme