Malé letadlo havarovalo na Havlíčkobrodsku, pilot je vážně zraněný

Na Havlíčkobrodsku v pátek odpoledne spadlo malé letadlo, takzvaný čmelák. Osmapadesátiletý pilot je vážně zraněn. Podle informací od policie se otáčel nad polem a zachytil se o dráty vysokého napětí. Letadlo narazilo do stavení ve vsi Klokočovská Lhotka. Kromě pilota nikdo zraněn nebyl, řekla mluvčí krajské policie Dana Čírtková.

Klokočov (Havlíčkobrodsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Havarované letadlo na Havlíčkobrodsku | Zdroj: ČTK

Letadlo spadlo kolem 14:40. Pilot byl podle záchranářů při vědomí. „Má mnohačetná poranění a letecky byl transportován do traumacentra,“ informovala ředitelka krajských záchranářů Vladislava Filová. Na místě zasahovali i hasiči. „Provedli zajištění havarovaného letadla a celkově místo zabezpečili,“ uvedla jejich mluvčí Petra Musilová.

Klokočovská Lhotka spadá pod obec Klokočov. Podle starostky Klokočova Hanky Zárubové letoun poškodil hospodářskou část stavení na okraji vsi, když narazil do zdi. Rozsah škod se podle ní ukáže po odstranění stroje.

Nehodou se podle policie budou zabývat odborníci z ústavu pro zjišťování příčin leteckých nehod.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme