Házenkářky se míče nezbaví ani v noci. Přemýšlejí nad chybami

Po povedené základní části teď čeká české házenkářky další – a zřejmě ještě těžší – fáze mistrovství Evropy. Na úvod skupiny, do které postoupil národní tým se dvěma body, nastoupí proti letošním olympijským vítězkám Ruskám. Ať už dopadne zápas jakkoli, neskončí pro hráčky po 60 minutách. Po večerech si totiž své výkony v hlavách rekapitulují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Markéta Jeřábková při utkání proti Maďarsku | Zdroj: ČTK

České házenkářky na mistrovství Evropy obvykle „dohrávají“ svá utkání ještě dlouho po jejich oficiálním skončení.

Přemýšlí o zápase tak dlouho, že usínají nad ránem. „Většinou skoro všechny po zápase usínáme až tak ve tři, protože to dřív nejde,“ říká Petra Adámková. Odehraný duel si analyzují v hlavě, přemýšlejí nad výkonem týmu i tím, co každá z nich sama ukázala.

Přehrát

00:00 / 00:00

Druhý den člověk na odehrané utkání musí zapomenout a soustředit se na to, co bude dál, říká česká házenkářka Markéta Jeřábková

„Říkám si, v jakých okamžicích co bylo dobré, co bylo špatné, co bych mohla změnit. V hlavě se mi to před tím, než usnu, prakticky pokaždé tak děje. Druhý den na to ale člověk musí zapomenout a soustředit se na to, co bude dál,“ snaží se Markéta Jeřábková poučit.

Zároveň si ale na sebe nechce vytvářet přehnaný tlak. Hlavně utápění se ve vlastních slabších momentech totiž sportovce většinou sráží. Chyby si ale člověk zejména po porážce vybaví víc než povedené chvíle.

„Jsem k sobě hodně sebekritická. Po prohraném zápase nemůžu kolikrát usnout a pořád si přehrávám v hlavě chyby a situace, které jsem mohla udělat jinak nebo líp. Hodně to prožívám. I kdybych dala dvacet gólů, na výkonu si najdu něco, co se mi nebude líbit. Vždycky můžu být lepší,“ říká Michaela Hrbková.

České házenkářky se teď budou snažit, aby po utkání s Ruskami, které začne v Helsingborgu v 16:15, měly klidný večer i spánek.

Mirko Vasić, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme