Heger bude výpovědi lékařů řešit s Klausem a řediteli nemocnic

Ministra zdravotnictví Leoše Hegera čeká další den s kampaní Děkujeme, odcházíme. Nejprve se nad tímto tématem sejde na Pražském hradě s prezidentem Klausem a poté bude hovořit s řediteli fakultních nemocnic, aby zmapoval situaci mimo Prahu a zjistil možnosti vzájemné výpomoci jednotlivých nemocnic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Václav Klaus jmenuje Leoše Hegera (TOP 09) ministrem zdravotnictví | Foto: Tomáš Adamec

Podle ředitelky Fakultní nemocnice v Plzni Jaroslavy Kunové jsou v největší nevýhodě nemocnice, které jsou na zdravotní péči samy v celém kraji.

„Plzeň, Hradec Králové, Olomouc, to jsou nemocnice, kde kolem nejsou žádná větší zdravotnická zařízení, takže jsme ve své oblasti samojediní, dokonce děláme péči pro více krajů. Tato péče je nenahraditelná a máme určitý handicap vůči Praze, Brnu a podobně,“ tvrdí Kunová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ředitelka Fakultní nemocnice v Plzni Jaroslava Kunová se obává nárůstu pacientů

„I když některé naše kliniky nedaly výpovědi v operačních oborech, musím samozřejmě počítat s tím, že nemocnice, které zrušily provoz, budou navážet pacienty k nám. Čili i u nás bude muset dojít k omezení třeba plánových výkonů.“

Květa Moravcová, Jan Herget, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme