Heger chce výrazně zvýšit některé další regulační poplatky

Poslanecká sněmovna by se měla začít zabývat reformou zdravotnictví ještě před prázdninami. Řekl to šéf resortu Leoš Heger (TOP 09), který dnes představil její základní rysy. Kabinet mezitím už ve středu odsouhlasil například zvýšení poplatku za den v nemocnici z šedesáti korun na stovku. Heger chce ale zvýšit i některé další poplatky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Leoš Heger | Foto: Filip Jandourek

Ministr dnes představil tři pilíře své reformy - zákon o zdravotních službách, o specifických zdravotních službách a o záchrance. Heger v novele například navrhuje zvýšit regulační poplatek za návštěvu ambulantního specialisty bez doporučení praktika na dvě stě korun.

U některých specialistů, třeba u očního lékaře nebo u psychiatra, by se ale dál platilo dosavadních třicet korun. Heger nicméně předpokládá, že o návrhu se bude ještě diskutovat a že jej bude muset schválit K9.

Novela počítá i s tím, že by pacient platil například u praktického lékaře, u kterého není registrován, z dosavadních třiceti devadesát korun. Regulační poplatky by navíc měly virtuálně jít pojišťovnám nikoli nemocnicím a lékařům, jako tomu je nyní.

Hegerovi se zatím nepodařilo prosadit změnu při platbě regulačních poplatků v lékárnách. Ministr zdravotnictví chce zrušit poplatek třiceti korun za položku na receptu a chce jej nahradit pouze poplatkem třiceti korun za recept.

Všechny zákony musí být nejpozději do konce června ve sněmovně, platit by měly už od příštího roku.

ak, Český rozhlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme