Heger odvolal obviněného hlavního hygienika Víta, nahradit by ho měl Valenta

Ministr zdravotnictví Leoš Heger odvolal hlavního hygienika Micheala Víta, kterého kvůli možnému zneužití pravomoci vyšetřuje policie. Zároveň navrhuje, aby ho vystřídal ředitel liberecké krajské hygieny Vladimír Valenta. Výměnu ale musí schválit vláda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavní hygienik ČR Michael Vít | Foto: Anna Duchková

„Podali jsme návrh na vládu na jmenování pana doktora Vladimíra Valenty z liberecké krajské hygienické stanice do funkce hlavního hygienika. Formálně funkci potvrzuje vláda,“ řekl ministr zdravotnictví Leoš Heger.

Michael Vít byl dosud kvůli policejnímu vyšetřování na dlouhodobé neplacené dovolené. V březnu ho policie obvinila ze zneužití pravomocí a porušení povinností při správě cizího majetku. Dal prý zakázku manželovi své podřízené z ministerstva zdravotnictví.

Vít se podle svého dřívějšího vyjádření cítí nevinen a věří, že vyšetřování to potvrdí. Pokud by se mu však vina prokázala, hrozí mu až deset let vězení.

Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) už v červnu řekl, že by Michael Vít mohl skončit ve funkci jeho náměstka po prázdninách. Volání po faktickém obsazení postu hlavního hygienika se v poslední době často ozývalo zejména v souvislosti s metanolovou kauzou.

Tereza Bartůňková, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme