Heger předloží lékařům novou nabídku

Ministr zdravotnictví Leoš Heger seznámí lékařské odbory s plány, kde chce najít peníze na platy lékařů. Podle dostupných informací jde o dvě miliardy, které hodlá zajistit změnami v platbách nemocnicím.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) | Foto: Tomáš Adamec

Premiér Petr Nečas již několikrát zdůraznil, že na zvýšení platu lékařů teď ve státním rozpočtu peníze nejsou, ministr Heger je proto bude hledat uvnitř resortu zdravotnictví. Jednou z cest je snížení počtu lůžek akutní péče.

Lékařským odborům chce ale Heger navrhnout víc kroků, které by mohly situaci ve zdravotnictví zlepšit. O které kroky jde, ale nechtěl ministr prozradit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Leoš Heger o nadcházejícím jednání s lékaři

"Já půjdu s konkrétní nabídkou, o které jsem již říkal, že ji představím až našim partnerům v jednání," prohlásil Leoš Heger. A dodal:

"Veškeré změny, které nastanou, musí nastat uvnitř toho systému, a nelze očekávat žádné další zdroje pro zdravotnictví v nejbližší době."

Prezident České stomatologické komory a zástupce Koalice soukromých lékařů Pavel Chrz soudí, že kroky ministra zdravotnictví jsou v pořádku.

„Akutních lůžek je u nás opravdu nadbytek. Jestli se tím ale ušetří dvě miliardy korun nejsem schopen říct,“ uvedl Chrz. Na splnění požadavků odborů to ale podle něj určitě stačit nebude.

Přehrát

00:00 / 00:00

Prezident České stomatologické komory a zástupce Koalice soukromých lékařů Pavel Chrz byl hostem Ranního interview Radiožurnálu

Požadavky nemocničních doktorů zástupce Koalice soukromých lékařů nezpochybňuje. Ocenění lékařské práce je podle něj špatné v celém českém zdravotnictví. Cestu, kterou zvolili nemocniční lékaři, ale nepovažuje za šťastnou.

„Lepší by bylo, kdybychom se spojili a snažili se tlačit na vládu, aby provedla ve zdravotnictví systémové změny,“ řekl Chrz. Ministr se podle něj vydal správným směrem.

„To, co pan ministr předkládá, jsou kroky, které by mohly vést k tomu, že dojde ke změnám. Samozřejmě jsou to kroky postupné,“ dodal Pavel Chrz.

Igor Maňour, Jan Pokorný, Václava Marešová, Martina Spěváčková, Ludvík Bortl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme