Heger s Nečasem rozhodnou o osudu hygienika Michaela Víta

Osud obviněného hlavního hygienika Michaela Víta dnes bude řešit ministr zdravotnictví Leoš Heger s premiérem Petrem Nečasem. Hygienik je zároveň i Hegerovým náměstkem, ale odvolat ho může jen vláda.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavní hygienik ČR Michael Vít

Hlavní hygienik ČR Michael Vít | Foto: Anna Duchková | Zdroj: Český rozhlas

Víta policie obvinila ze zneužití pravomocí a porušení povinností při správě majetku. Hlavní hygienik měl podle vyšetřovatelů zasahovat do zakázky na poradenství v hodnotě dvou milionů korun.

Údajně dal zakázku manželovi své podřízené z ministerstva zdravotnictví, bývalému poslanci Otakaru Vychodilovi. Vít vinu ale odmítá.

„Interní audit zkonstatoval určitá pochybení. Pan náměstek byl potrestán za tato administrativní pochybení tím, že mu byly odebrány osobní příplatky na tři měsíce,“ dodává mluvčí rezortu Vlastimil Sršeň s tím, že ministerstvo zkontrolovalo Vítův útvar už před půl rokem.

Petr Sehnoutka, mad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme