Heger si nemyslí, že z nemocnic odejde polovina lékařů

Ministr zdravotnictví Leoš Heger prohlásil, že je rozhodnutý rezignovat, jestliže začátkem příštího roku 7000 lékařů skutečně opustí nemocnice. Jak ale upřesnil ve vysílání Radiožurnálu, s případnou rezignací to nemyslí příliš vážně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) | Foto: Tomáš Adamec

„Tak já to nemyslím vážně, protože já si myslím, že není pravděpodobné, nebo je téměř vyloučeno, aby odešlo přes polovinu lékařů z nemocnic. Taková atmosféra v nemocnicích rozhodně není,“ tvrdí ministr Heger.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ministr zdravotnictví Leoš Heger v Ozvěnách dne Radiožurnálu

„Pokud jde o tu mou rezignaci, to já jsem zmínil, že pokud by došlo k nějaké výrazné katastrofě ve zdravotnictví a stavu, kdy by musel být vyhlášen stav nouze, tak že bych pravděpodobně rezignovat musel,“ vysvětlil ministr.

Lékařů, kteří se chtějí připojit k hromadným výpovědím, je podle něj zatím mezi třemi a čtyřmi tisíci. „To je takový počet, který přibližně chybí v nemocnicích o prázdninách, a ten provoz běží dál, i když je samozřejmě mírně omezený a některé výkony se musí odkládat.“

Ministr zdravotnictví také zopakoval, že chápe nespokojenost mladších lékařů s jejich platy, ale že jejich skokové navýšení teď není možné.

„Zvýšení o 3 miliardy je prostě absurdní. Ten rozpočet je na tom špatně a vláda se zavázala, že ho udrží v rozumné míře,“ zdůraznil Heger.

Veronika Sedláčková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme