Heger varoval před domácími zásobami alkoholu, situaci ale považuje za stabilizovanou

Ministerstvo zdravotnictví považuje situaci kolem nebezpečného metanolu za stabilizovanou, další otrávení lidé totiž nepřibývají. Ministr Leoš Heger z TOP 09 ovšem vyzval veřejnost, aby byla i nadále opatrná při konzumaci lihovin, zejména těch pocházejících z domácích zásob.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr zdravotnictví Leoš Heger zpřísnil částečnou prohibici

Ministr zdravotnictví Leoš Heger zpřísnil částečnou prohibici | Zdroj: ČTK

Ministr také připomněl počet obětí metanolové aféry. Z celkem 76 intoxikovaných osob jich 26 zemřelo, z toho dvanáct pacientů přímo v nemocnicích.

K dnešku hospitalizováno deset lidí otrávených metanolem, pět z nich bylo přijato o víkendu.

Přes víkend zkontrolovali hygienici spolu s celní správou a potravinářskou inspekcí na 1200 prodejen a restaurací. Celkem narazili na 20 pochybení, hlavně u dokumentace k nabízeným láhvím s destiláty. Majitelům za prohřešky udělili správní pokutu.

Hasiči také prověřili 300 nových vzorků alkoholu, asi třetina z nich byla pozitivní na metylalkohol.

Zatížení prodejní sítě jedovatým nebo nelegálním alkoholem podle Hegera klesá. Na úterý svolal ministr poradu krajských hygieniků, kde si upřesní metodiky dalších kontrol.

„My budeme klást důraz zejména na to, aby byl dohled nad otevřenými lahvemi, protože tam je podezření, že lahve byly často doplňovány právě z nelegálních zdrojů,“ vysvětlil.

Alžběta Havlová, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme