Heger vypsal výběrové řízení na ředitele pražské Nemocnice Na Homolce

Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) vypsal výběrové řízení na ředitele elitní pražské Nemocnice Na Homolce. Dosavadní ředitel Vladimír Dbalý odvolán není a povede nemocnici do doby zvolení nového vedení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice Na Homolce | Foto: Tomáš Adamec

Přihlášky mohou uchazeči zasílat do konce února. Podle ministerstva by mělo nové vedení nemocnice získat nový a silný mandát.

Ministr Heger se k tomuto kroku odhodlal jen několik dní poté, co nemocnice dostala od antimonopolního úřadu třicetitisícovou pokutu za to, že zaplatila externím právníkům celkem 28,5 milionu korun, aniž by vypsala výběrové řízení na právní služby. Pokutu ředitel Dbalý uhradil ze svého.

Dbalý vede nemocnici od konce roku 2006. Zařízení opakovaně obhajuje prestižní americkou akreditaci kvality JCI, kterou mají v Česku jen čtyři ze 190 nemocnic, a umisťuje se na předních příčkách českých žebříčků kvality a oblíbenosti. Loni získala Homolka od České lékařské komory certifikát kvality Nemocnice 21. století.

Petr Sehnoutka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme