Heger žádá lékaře, aby zůstali. Peníze na platy slibuje příští rok

Ministr zdravotnictví Leoš Heger slibuje lékařům vyšší platy od příštího roku, pokud neodejdou. Umožní to podle něj reformy ve zdravotnictví. Doktoři ale nechtějí tak dlouho čekat. Navíc mají kromě platů i další požadavky, třeba změny ve vzdělávání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr zdravotnictví Leoš Heger na briefingu po setkání s řediteli fakultních nemocnic. | Zdroj: ČTK

Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) požádal dnes otevřeným dopisem lékaře, aby zůstali v nemocnicích.

„Pokud jste ochotni připustit zvyšování mezd aspoň v příštím roce, mohu vám tento slib s dobrým svědomím dát,“ napsal Heger lékařům. Podpoří navíc vyšší platy pro veškerý zdravotnický personál.

Tyto sliby ale doktorům nestačí, říká předseda Lékařského odborového klubu Martin Engel: „Nic to neřeší, je to naprosto neadekvátní v dané situaci." Kromě platů mají odcházející lékaři i další požadavky, třeba změny lékové politiky, vzdělávání a dodržování zákoníku práce. Všech třináct důvodů hromadných výpovědí napsali na svůj web.

Ministr také na lékařské odbory ostře zaútočil. Většina doktorů ve výpovědi jsou podle něj slušní, pracovití a chytří lidé. Odboráři ale prý šíří nenávist vůči všem, kteří s nimi nesympatizují. I to Engel odmítl. "Z žádného našeho vyhlášení ani stanoviska toto není pravda a musím se proti tomu kategoricky ohradit," dodal.

Martin Hromádka, Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme