Heger: Zrušení platových tabulek by mohlo snížit některým lékařům platy

Zrušení takzvaných platových tabulek ve zdravotnictví, o kterém uvažuje vládní koalice, by mohlo některým lékařům snížit platy. Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu to řekl designovaný ministr zdravotnictví Leoš Heger.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Leoš Heger z TOP 09 | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

„Já si myslím, že k tomu je důvod, protože to se vlastně stalo, když vznikaly z krajských nemocnic akciové společnosti nebo když se některé nemocnice privatizovaly. Tak oni přešli na takzvanou podnikatelskou mzdovou soustavu a tam některým šly opravdu platy dolů.“

Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu.

Poslední kapitolu vládního programu - zdravotnictví - mají lídři stran budoucí vládní koalice uzavřít během dneška. Hlavní spor se čeká o výši regulačních poplatků. Právě jejich budoucí podoba je jediným bodem, na kterém se představitelé ODS, TOP 09 a Věcí veřejných ještě neshodli.

Helena Šulcová, Jakub Šídlo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme