Hejtman Petr Bendl: Ve Středočeském kraji chybějí stovky policistů

Středočeské policii v současnosti chybějí stovky policistů a tuto situaci je potřeba urychleně vyřešit. Tvrdí to hejtman Petr Bendl. I o této otázce chce jednat na dnešní schůzce s ministrem vnitra Františkem Bublanem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nové policejní vozy Škoda Fabia combi. | Foto: Jan Rosenauer

Jak Bendl řekl, situace se může přes léto ještě výrazně zhoršit. "Je to obrovský problém, protože se spousta lidí stěhuje z Prahy do středních Čech, jak k trvalému bydlišti, tak v období léta k rekreacím a k víkendovým pobytům. To znamená, že počet lidí přes léto naroste - přesto vedení policie a Ministerstvo vnitra trvale redukuje stavy policistů u nás v kraji."

Středočeský hejtman apeluje, že problémy krajské policie jsou vážné a je třeba je rychle řešit. "Ubývá počet policistů a Policie České republiky rezignuje na fungování pořádkové služby. V podstatě nemá zájem na tom, aby v našich obcích a městech byl dostatek policistů, naopak jejich počet redukuje," uvedl před jednáním pro Český rozhlas 1 - Radiožurnál Petr Bendl.

Ondřej Černý, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme