Čtyři měsíce na tom děláme a teď nám to zhatí, řekl hejtman Holiš k rozdělování vakcín praktikům

Hejtman Zlínského kraje Radim Holiš (ANO) je nespokojený s počtem vakcín Moderna a systémem distribuce očkování praktickým lékařům. Chce se obrátit na premiéra Andreje Babiše (ANO) i ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO). „Protože čtyři měsíce na něčem děláme, a pak nám to někdo takto zhatí, takže i mě to štve,“ popsal Českému rozhlasu Zlín.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Praktičtí lékaři získají z nadcházející dodávky vakcín proti koronaviru od americké společnosti Moderna méně dávek. Ilustrační foto | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Zlínský kraj ostře nesouhlasí s novým systémem distribuce vakcín do ordinací praktických lékařů. Nově je bude rozvážet společnost Avenier.

Praktici nakonec dostanou od Moderny méně vakcín, než čekali. ‚Je to frustrující,‘ reagují

Číst článek

Ve Zlínském kraji dosud vakcíny Moderna rozdělovali nemocniční lékárníci. Praktičtí lékaři navíc získají méně vakcín, než se původně předpokládalo.

„Mně se ta situace, kdy se ta pravidla mění, absolutně nelíbí. Rozbíjí naši společnou práci, kterou jsme ve Zlínském kraji dělali. Chystám si materiály, které chci poslat panu ministrovi a panu premiérovi,“ vysvětlil Českému rozhlasu Zlín.

Praktici přitom ve Zlínském kraji vyočkovali více než 22 procent všech vakcín, které do kraje dorazily, to je nejvíc v republice.

Praktičtí lékaři získají z nadcházející dodávky vakcín proti koronaviru od americké společnosti Moderna méně dávek, než na kolika se jejich sdružení dohodlo s premiérem Babišem.

Na jednání minulý čtvrtek se premiér Babiš se šéfem Sdružení praktických lékařů Petrem Šonkou dohodli, že 50 tisíc z nich půjde do ordinací praktiků, zbylých 20 tisíc pak do očkovacích center na přeočkování lidí druhými dávkami. Nakonec ale praktičtí lékaři získají jen 37 tisíc dávek, navíc v této první várce se dostane zhruba na 185 ordinací.

Tomáš Fránek, Veronika Žeravová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme