Hejtman Rath chce zpátky nemocnice v kraji a omluvu od Reflexu

Středočeský kraj se ohledně soukromých nemocnic obrátí na soud. Podle právního auditu, který si nechal zpracovat současný hejtman David Rath (ČSSD), byla privatizace deseti nemocnic v rozporu se zákonem. V tuto chvíli kraj připravuje výběrové řízení na advokáty, kteří podají k soudu žaloby. Hotové by mohly být podle Ratha do dvou až třech měsíců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Rath | Foto: Štěpán Kotrba

V pořadu 20 minut Radiožurnálu David Rath ještě uvedl, že pokud by jim soud dal za pravdu, nemocnice se převedou zpět na kraj. "Středočeský kraj podá žaloby k soudu, kde napíše, že ten proces byl neplatný a že chce navrátit majetek zpět kraji. Pokud soud rozhodne, že se to má vracet, tak se to bude vracet. Kraj pak bude muset vyjednávat s majiteli o kompenzacích a vyrovnání."

Podle bývalého středočeského hejtmana Petra Bendla (ODS) ale byla privatizace nemocnic ve Středočeském kraji v pořádku.

David Rath také podá trestní oznámení i žalobu na časopis Reflex. Pobouřilo ho to, že se na obálce týdeníku objevil stylizovaný do podoby Adolfa Hitlera: "Dnes už dostávám od právníků hotový návrh trestního oznámení. To bude první krok, že podám na Reflex trestní oznámení, možná i jmenovitě na šéfredaktora Šafra. Současně právníci pracují na textu žaloby."

Rath také vyzval časopis, aby se mu omluvil. Šéfredaktor Reflexuu Pavel Šafr ale pro omluvu nevidí důvod. Články i obálku je podle něj nutné vnímat jako komentář k Rathově politice, která má podle něho totalitní tendence.

Pořad 20 minut Radiožurnálu s Davidem Rathem moderovala Helena Šulcová. Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Přečtěte si také:
Tři poslanci ČSSD, kteří se stali hejtmany, opustí sněmovnu
Regulační poplatky ve zdravotnictví se zmírní, ale nezmizí
Pojišťovny se chystají rozdávat pokuty kvůli nevybírání poplatků
Zrušení části poplatků vyjde stát zhruba na tři miliardy korun
Senát nesouhlasil s rušením poplatků, omezil je

Helena Šulcová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme